A webáruház a felhasználói élmény fokozása érdekében cookie-kat használ. További információ

Elfogadom
Prémium márkák
Professzionális termékek otthon
Gyors szállítás
Állandó támogatás

Mire figyelj a Vinylux lakkozás előtt, alatt és után?

Korábban írtunk már a Vinylux lakkozás 3 fő lépcsőjéről, ebben a bejegyzésben pedig szót ejtünk a lakkozást megelőző, és a lakkozás után következő mozzanatokról, amikre mindenképp érdemes odafigyelni.

A Vinylux lakkozás tartósságát több dolog is befolyásolhatja.

A nem megfelelően összerázott színes Vinylux körömlakkban nem egyformán oszlanak el a pigmentek és a folyékony összetevők, így a megfelelő tartósságot sem tudják garantálni, és nem egyforma mértékben fogynak az üvegből, így könnyen besűrűsödhet a lakk. A Vinylux fedőlakkokat viszont SOHA nem rázzuk fel!

A körömfelszínt semmi esetben nem reszeljük sem Vinylux, sem Shellac és Creative Play gél lakk esetében sem. A körömlemezen keletkezett apró sérülésekben sokkal jobban megül a lakk, és nehezebb is eltávolítani.

Fontos, hogy egy levegőre száradó lakk esetében normál, vagy erős körmökön dolgozzunk. A könnyen töredező, elvékonyodott, és lemezesen szétváló körmök sajnos hamar megadják magukat, így a lakkozásunk nem lesz tartós. Ilyen esetben mindig érdemes a lakkozás előtt egy körömerősítő kúrát beiktatni. Emiatt fejlesztette ki a CND a RescueRXx keratinos körömerősítőt, melyet akár reggel és este is a körömlemezbe masszírozhatsz, így segítve a körmöd erősségének, minőségének javulását. Különböző vitaminok, és megfelelő ételek fogyasztása is segíti a köröm erősítését.

A lakkozás előtt minden esetben alapos manikűrt kell készíteni, hogy az elhalt, és körömre letapadt bőr ne álljon a lakkozás útjában. Nagyban befolyásolja a tartósságot is, ha a lakkozást a letapadt bőrre kenjük, és nem is esztétikus. Az viszont mindenképp fontos, hogy ne áztatós módszerrel történjen a manikűr, vagy ha mégis azzal készíted, akkor érdemes a manikűr és a lakkozás között legalább 1-1,5 órát várni, hogy a körömlemez visszanyerje eredeti formáját.

Miután felkerült a Weekly Top Coat, a lakkozásnak 8,5 percre van szüksége a száradáshoz. Ez viszont nem azt jelenti, hogy ezután nem sérülékeny, ezért érdemes nem egyből nekiesni a házimunkának. Sőt, Shellac és gél lakkok esetében is érdemes még várni ezekkel.

Akármilyen lakkozást viselünk, érdemes kesztyűben végezni a vizes és vegyszeres házimunkákat. Mosogatás esetében például nem minden lakk tudja követni a körömlemez változását, így hamar felválhat, emellett a felpuhult köröm sokkal könnyebben sérül, így a lakkozás is. A különböző vegyszerek, takarítószerek megkezdik a lakkozást, és az elkészült műbe hiába fektettünk energiát, ha nem vigyázunk rá.

A Vinylux lakkozás eltávolítása során ne dörzsölve próbáljuk meg a lakkot lemosni a körmökről. Az Offly Fast ápoló lemosóval átitatott vattát hagyd a körömlemezen, majd ezután a körömre rányomva, a szabadszél irányába húzd le. Így elkerülheted, hogy a körömlemezbe és a mellette lévő bőrbe beledörzsöld a lakkot.

Nem utolsósorban pedig, minden lakkozás után maradéktalanul távolíts el minden lakkot az üveg nyakáról, így elkerülheted, hogy az odaszáradt lakk szétfeszítse a kupakot, és a lakkban lévő anyagok elpárologjanak.